A LED driver is built into the fitting, simply wire to mains supply.
| General | |
| Colour | Stainless Steel |
| Construction | Aluminium |
| Dimmable | No |
| IP Rating | IP67 |
| Drive-Over Limits | 2000kg 25km/hr |
| Dimensions | |
| Cable Length | 200mm |
| Cut Out | 95mm (Diameter) |
| Depth | 92mm |
| Diameter | 110mm |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 6W |
| Requires Driver | No |
| Light Characteristics | |
| Beam Angle | 30° |
| Colour Temperature | 3000K Warm White |
| Lumens | 550 lm |
| Lumens Per Watt | 92 lm/W |
10 in Stock
153 in Stock
44 in Stock
13 in Stock
63 in Stock
60 in Stock
207 in Stock
29 in Stock
22 in Stock
31 in Stock
17 in Stock
20 in Stock
4568 in Stock
96 in Stock
available to order
available to order
12 in Stock
14 in Stock