Features 4 integrated LEDs that combine to project 1750 lumens with an adjustable two way vertical tilt of 15°.
Driver included.
| General | |
| Colour | Aluminium |
| Construction | Aluminium / Plastic / Glass |
| Dimmable | No |
| IP Rating | IP67 |
| Dimensions | |
| Cut Out | 190mm (Diameter) |
| Diameter | 200mm |
| Height | 246mm |
| Vertical Rotation | 15° |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 25W |
| Voltage | 240V |
| Light Characteristics | |
| Colour Temperature | 3000K Warm White |
| Lumens | 1750 lm |
| Lumens Per Watt | 70 lm/W |
10 in Stock
153 in Stock
44 in Stock
13 in Stock
63 in Stock
60 in Stock
207 in Stock
29 in Stock
22 in Stock
31 in Stock
17 in Stock
20 in Stock
4568 in Stock
96 in Stock