Please note: A power supply is required for this product. When using a 12V power supply the maximum load is 50W. When using a 24V power supply the maximum load is 120W.
Product features
| General | |
| Colour | White |
| Construction | Plastic |
| Dimmable | Yes |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes |
| Dimensions | |
| Depth | 42mm |
| Height | 20mm |
| Width | 170mm |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 120W |
| Transformer | Electronic |
| Voltage | 10V, 12V, 24V |
7 in Stock
|
This item
Optotronic Oti DALI-1 Dimmable Interface (Constant Voltage) 50W / 120W 10V / 24V
Q342F
DC OTIDALI 10-24
£96.25 excl. VAT
£115.50 incl. VAT
only 1 left |
DALI-2 DT8 Dimmable LED Interface RGBW 4 Channels (Constant Voltage) 720W (12–36V) - 480W (48V) 12-48V
Q6E3E
SR-2309PRO RGB/W
£88.43 excl. VAT
£106.12 incl. VAT
10 in Stock |
DALI-2 DT8 Dimmable LED Interface RGB CCT 5 Channels (Constant Voltage) 300W-900W (12-36V) - 720W 48V 12–48V
Q6E3F
SR-2309PRO-5CCT
£88.43 excl. VAT
£106.12 incl. VAT
only 3 left |
DALI-1 Dimmable LED Interface RGBW 4 Channels (Constant Voltage) 240-720W 12-36V
Q6339
SR-2303B
£61.38 excl. VAT
£73.66 incl. VAT
36 in Stock |
DALI-1 LED Interface Dimmable Driver (Constant Voltage) 96W / 192W 12V / 24V
Q454C
DALI 801-8A
£39.95 excl. VAT
£47.94 incl. VAT
only 5 left |
Feelux DALI-1 Dimmable Interface (Constant Voltage) 200W 24-48V
Q6DDC
FDD-L1DA
£20.90 excl. VAT
£25.08 incl. VAT
10 due in |
DALI-1 Relay Module + Dali to 0/1-10 Converter 300-1000W
Q62DF
HTI SR2701S-N
£48.00 excl. VAT
£57.60 incl. VAT
29 in Stock |
DALI-2 DT6 + Push AC Phase Cut Dimmer 200W
Q4D8C
HTI SR2303SAC-HP
£42.00 excl. VAT
£50.40 incl. VAT
285 in Stock |
|
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Maximum Wattage | 120W | 720W (4 x 180W) | 900W (5 x 180W) | 720W (4 x 180W) | 192W | 200W | 1000W | 200W | 300W |