| General | |
| Cap | GU4 / MR11 |
| Colour | Black |
| Construction | Thermoresistant Nylon |
| IP Rating | IP55 |
| Glass | Tempered |
| Dimensions | |
| Depth | 102mm |
| Diameter | 67mm |
| Spike Length | 100mm |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 20W |
| Voltage | 12V |
| Light Characteristics | |
| Beam Angle | 20° |
207 in Stock
50 in Stock
250 in Stock