Max. connection - 400W in one row (single power feed).
Key Features
| General | |
| Colour | White |
| Construction | Plastic |
| IP Rating | IP20 |
| Dimensions | |
| Depth | 16.8mm |
| Length | 848mm |
| Width | 18mm |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 15W |
| Voltage | 240V |
| Light Characteristics | |
| Colour Rendering Index | 90 |
| Colour Temperature | 4000K Cool White |
| Lumens | 1080 lm |
| Lumens Per Metre | 1274 lm/m |
| Lumens Per Watt | 72 lm/W |
| Watts Per Metre | 17.7 W/m |
available to order
71 in Stock
28 in Stock
34 in Stock
12 in Stock
22 in Stock
only 1 left
14 in Stock
204 in Stock
47 in Stock