Constructed from zinc and glass and finished in polished chrome. This fitting is fully dimming compatible and is main switching only.
| General | |
| Cap | G9 |
| Colour | Nickel |
| Construction | Zinc / Glass |
| Dimmable | Yes |
| IP Rating | IP44 |
| Weight | 700g |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 40W |
| Voltage | 240V |
107 in Stock
983 due in
|
This item
Bari Bathroom Wall Light Nickel 40W
Q4C85
BARI 1047004 NKL
only 5 left
40% Off
|
Bari Bathroom Wall Light Gold 40W
Q4C82
BARI 1047008 GLD
2 due in
40% Off
|
Bari Bathroom Wall Light Black 40W
Q4C81
BARI 1047006 BLK
only 5 left
40% Off
|
Bari Bathroom Wall Light Polished Chrome 40W
Q1F65
BARI 1047001 CHR
6 in Stock
40% Off
|
|
|---|---|---|---|---|
| Colour | Nickel | Gold | Black | Chrome |