This LED has a plastic bezel which is avilable with a 10° or 30° angle of light in cool or warm white.
Many different LED power supplies are available that allow you to achieve more with your lighting. Simply select the correct wattage depending on how many total LED fittings it will be connected to.
LED Driver Options
| General | |
| Colour | White |
| Dimmable | Yes |
| IP Rating | IP00 |
| Dimmable | Yes |
| Dimensions | |
| Cut Out | 23mm (Diameter) |
| Depth | 16mm |
| Diameter | 25mm |
| Electrical | |
| Amperage | 350mA |
| Maximum Wattage | 1W |
| Light Characteristics | |
| Beam Angle | 30° |
934 in Stock
456 in Stock
Save up to 10% with Multi-buy
109 in Stock
Save up to 10% with Multi-buy
138 in Stock
Save up to 10% with Multi-buy
19 in Stock
Save up to 10% with Multi-buy
17 in Stock
Save up to 10% with Multi-buy|
This item
|
|
|
|
|
|
|
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Beam Angle | 30° | 10° | 10° | 30° | 10° | 30° | 30° |