Many different LED power supplies are available that allow you to achieve more with your lighting. Simply select the correct wattage depending on how many total LED fittings it will be connected to.
Please note: the cutout diameter for installing on metal is 33mm and for wood the cutout diameter is 32mm - download the instruction manual for more information
LED Driver Options
| General | |
| Colour | Black |
| Construction | Aluminium |
| Dimmable | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Dimensions | |
| Cable Length | 1470mm |
| Cut Out | 32mm (Diameter) |
| Cut Out Metal | 33mm |
| Cut Out Wood | 32mm |
| Diameter | 40mm |
| Protruding Depth | 18mm |
| Recessed Depth | 15mm |
| Electrical | |
| Amperage | 350mA |
| Maximum Wattage | 1.8W |
| Light Characteristics | |
| Colour Temperature | 3000K Warm White |
589 in Stock
Save up to 10% with Multi-buy
227 in Stock
Save up to 10% with Multi-buy
188 in Stock
Save up to 10% with Multi-buy
17 in Stock
Save up to 10% with Multi-buy
9 in Stock
Save up to 10% with Multi-buy