| General | |
| Cap | T5 |
| Construction | Glass |
| Dimmable | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Dimensions | |
| Tube Diameter | 15mm |
| Tube Length | 1180mm |
| Electrical | |
| Energy Efficiency Rating | A |
| Maximum Wattage | 28W |
| Light Characteristics | |
| Lumens | 2156 lm |
| Lumens Per Watt | 77 lm/W |
|
This item
|
|
|
|---|