RAKO Face Plate accessory kits are available in a variety of standard finishes to complement existing switches and interior design.
| General | |
| Colour | Black,Grey |
| Construction | Metal |
| IP Rating | IP00 |
| Detection Range | 100m |
| Radio Frequency | 433.9MHz |
| Dimensions | |
| Depth | 14mm |
| Height | 86mm |
| Width | 86mm |
| Electrical | |
| Voltage | 6V DC |