| General | |
| Cap | GU10 |
| Colour | Brass |
| Construction | Stainless Steel |
| IP Rating | IP44 |
| Weight | 960g |
| Dimensions | |
| Depth | 81mm |
| Height | 300mm |
| Width | 75mm |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 6W (2 x 6W) |
| Voltage | 240V |
available to order
Save up to 10% with Multi-buy
129 in Stock
Save up to 10% with Multi-buy15 in Stock
370 in Stock
available to order
149 in Stock
|
This item
Ava 300 Up and Down Coastal Outdoor Garden Light Brushed Brass 12W
Q6EA9
AVA 1428021 BRS
available to order
40% Off
|
Ava 200 Outdoor Coastal Garden Wall Light Brushed Stainless Steel 6W
Q5D21
AVA 1428002 SS
available to order
40% Off
|
Ava 300 Up and Down Coastal Outdoor Garden Light Brushed Stainless Steel 12W
Q5D23
AVA 1428004 SS
available to order
40% Off
|
Ava 400 Up and Down Outdoor Garden Light Textured Black 12W
Q5D28
AVA 1428013 BLK
available to order
40% Off
|
Ava 200 Outdoor Coastal Garden Wall Light Brushed Brass 6W
Q6EA8
AVA 1428020 BRS
available to order
40% Off
|
Ava 200 Outdoor Garden Wall Light Textured Black 6W
Q5577
AVA 1428005 BLK
available to order
40% Off
|
Ava 300 Up and Down Outdoor Garden Light Textured Black 12W
Q557C
AVA 1428009 BLK
available to order
40% Off
|
Ava 300 Up and Down Outdoor Garden Light Solid Brass 12W
Q5D24
AVA 1428017 BRS
available to order
40% Off
|
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Height | 300mm | 200mm | 300mm | 400mm | 200mm | 200mm | 300mm | 300mm |
| Maximum Wattage | 6W (2 x 6W) | 6W | 6W (2 x 6W) | 6W (2 x 6W) | 6W | 6W | 6W (2 x 6W) | 6W (2 x 6W) |
| Colour | Brass | Stainless Steel | Stainless Steel | Black | Brass | Black | Black | Brass |
| Construction | Stainless Steel | Stainless Steel | Stainless Steel | Stainless Steel | Stainless Steel | Aluminium | Aluminium | Stainless Steel |
| Weight | 960g | 770g | 960g | 960g | 770g | 770g | 960g | 960g |