| General | |
| Cap | ES / E27 |
| Colour | Beige |
| Construction | Fabric |
| Dimmable | Yes |
| IP Rating | IP20 |
| Weight | 780g |
| Dimensions | |
| Diameter | 400mm |
| Height | 270mm |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 15W |
| Voltage | 240V |
95 in Stock
Save up to 10% with Multi-buy
353 in Stock
Save up to 10% with Multi-buy|
This item
Vivienne Flush Ceiling Light Natural Beige 15W
Q6E9F
VIVIENNE CEIL
available to order
36% Off
|
Vivienne Table Light Natural Beige 10W
Q6EA0
VIVIENNE TABLE
available to order
36% Off
|
Vivienne Pendant Ceiling Light Natural Beige 15W
Q6E9E
VIVIENNE PEN
available to order
36% Off
|
Vivienne Floor Standing Light Natural Beige 15W
Q6EA1
VIVIENNE FLOOR
available to order
36% Off
|
|
|---|---|---|---|---|
| Diameter | 400mm | 250mm | 400mm | 400mm |
| Height | 270mm | 480mm | 190mm | 1520mm |
| Maximum Wattage | 15W | 10W | 15W | 15W |
| Construction | Fabric | Textile | Textile | Textile |
| Dimmable | Yes | No | Yes | No |
| Weight | 780g | 900g | 870g | 3.8kg |