| General | |
| Cable Colour | Black |
| Cap | GU10 |
| Colour | Black |
| Construction | Metal |
| Dimmable | No |
| IP Rating | IP20 |
| Weight | 4.24kg |
| Dimensions | |
| Cable Length | 1500mm |
| Height | 165mm |
| Length | 680mm |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 14W (2 x 7W) |
| Voltage | 240V |
122 in Stock
available to order
Save up to 10% with Multi-buy|
This item
Explore Floor Lamp Black 2x7W
Q6996
EXPLORE FLOOR BL
available to order
36% Off
|
Explore Bedside Wall Light Green 7W
Q6983
EXPLORE W GREEN
only 1 left
36% Off
|
Explore Bedside Wall Light Chrome 7W
Q6B17
EXPLORE W CHROME
available to order
36% Off
|
Explore Bedside Wall Light Blue 7W
Q6984
EXPLORE W BLUE
only 4 left
36% Off
|
Explore 3 Spot Bar Ceiling Light Brass 3x7W
Q6989
EXPLORE 3 BRASS
available to order
36% Off
|
Explore Bedside Wall Light Brass 7W
Q6987
EXPLORE W BRASS
available to order
36% Off
|
Explore Bedside Wall Light Dusty Rose 7W
Q6985
EXPLORE W ROSE
available to order
36% Off
|
Explore Flex Bedside Wall Light Brass 7W
Q6988
EXPLORE FLEX BRA
available to order
36% Off
|
Explore Bedside Wall Light Black 7W
Q6982
EXPLORE W BLACK
only 2 left
36% Off
|
Explore Table Lamp 7W Black
Q6997
EXPLORE TABLE BL
only 3 left
36% Off
|
Explore Bedside Wall Light Beige 7W
Q6981
EXPLORE W BEIGE
available to order
36% Off
|
Explore Bedside Wall Light White 7W
Q6986
EXPLORE W WHITE
only 1 left
36% Off
|
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Colour | Black | Green | Chrome | Blue | Brass | Brass | Pink | Brass | Black | Black | Beige | White |
| Dimmable | No | No | No | No | Yes | No | No | No | No | No | No | No |