| General | |
| Cable Colour | Black |
| Cap | ES / E27 |
| Colour | Galvanised Steel |
| Construction | Metal |
| Dimmable | Yes |
| IP Rating | IP20 |
| Weight | 2.3kg |
| Dimensions | |
| Cable Length | 2m |
| Diameter | 210mm |
| Height | 250mm |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 60W |
| Voltage | 240V |
169 in Stock
Save up to 10% with Multi-buy