Supplied with this luminaire is a clear, frosted diffuser, designed to be fitted on at the bottom of the light.
| General | |
| Cap | R7s |
| Colour | Walnut |
| Construction | Wood |
| Dimmable | No |
| IP Rating | IP20 |
| Dimensions | |
| Height | 195mm |
| Length | 347mm |
| Width | 72mm |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 20W (2 x 10W) |
| Voltage | 240V |
53 in Stock
Save up to 10% with Multi-buy
24 in Stock
Save up to 10% with Multi-buy|
This item
Natural Wood Up and Down Wall Panel Light 20W Natural Wood
Q64E5
SW9281/ECOLED
£122.26 excl. VAT
£146.71 incl. VAT
available to order |
Natural Wood Up and Down Wall Panel Light 6W Natural Wood
Q64E6
SW5226/LED
£83.24 excl. VAT
£99.89 incl. VAT
only 1 left |
|
|---|---|---|
| Maximum Wattage | 20W (2 x 10W) | 6W (2 x 3W) |
| Cap | R7s | GU11 |
| Dimmable | No | Yes |