| General | |
| Cable Colour | Black |
| Cap | SES / E14 |
| Colour | Black |
| Construction | Metal |
| Dimmable | Yes |
| IP Rating | IP20 |
| Weight | 1.6kg |
| Dimensions | |
| Cable Length | 2m |
| Diameter | 290mm |
| Height | 265mm |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 10W |
| Voltage | 240V |
17 in Stock
Save up to 10% with Multi-buy|
This item
Clasi 30 Pendant Light 10W Black
Q635A
CLASI 30 BLK
only 1 left
27% Off
|
Clasi Table Lamp 10W Black
Q635C
CLASI TBL BLK
only 1 left
36% Off
|
|
|---|---|---|
| Height | 265mm | 446mm |
| Dimmable | Yes | No |
| Weight | 1.6kg | 2.6kg |