For a step-by-step guide to install outdoor ground uplights in the earth, lawn, decking or patio, click here.
| General | |
| Colour | Stainless Steel |
| Dimmable | No |
| IP Rating | IP67 |
| Dimmable | No |
| Dimensions | |
| Cut Out | 60mm (Diameter) |
| Depth | 65mm |
| Diameter | 76mm |
| Minimum Floor Depth | 65mm |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 1.5W |
| Light Characteristics | |
| Colour Temperature | 3500K Neutral White |
21 in Stock
|
This item
LED Vantage Recessed Uplight IP67 240V Stainless Steel 3500K Neutral White
Q9BD
E8391LBISMSS WHT
only 2 left
30% Off
|
LED Vantage Recessed Uplight IP67 240V Stainless Steel Blue
Q9BE
E8391LBLLPSS BLU
only 3 left
30% Off
|
|---|