SOHO is ideal for multipurpose rooms in our homes as well as in shops, studios, showrooms, offices and hotel lobbies.
| General | |
| Colour | Gold |
| Construction | Aluminium |
| Dimmable | Yes |
| IP Rating | IP54 |
| Dimensions | |
| Diameter | 120mm |
| Width | 44mm |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 6W |
| Voltage | 240V |
| Light Characteristics | |
| Colour Temperature | 2700K Warm White |
| Lumens | 660 lm |
| Lumens Per Watt | 110 lm/W |
|
This item
Soho LED Wall Light 6W LED Gold
Q6159
SOHO W1 270145
£222.00 excl. VAT
£266.40 incl. VAT
available to order |
Soho LED Wall Light 11W Black
Q615A
SOHO W3 270164
£411.00 excl. VAT
£493.20 incl. VAT
available to order |
|
|---|---|---|
| Diameter | 120mm | 330mm |
| Width | 44mm | 76mm |
| Maximum Wattage | 6W | 11W |
| Colour | Gold | Black |
| Lumens | 660 lm | 1320 lm |
| Lumens Per Watt | 110 lm/W | 120 lm/W |