| General | |
| Cap | G9 |
| Colour | Black |
| Construction | Metal |
| Dimmable | Yes |
| IP Rating | IP44 |
| Weight | 1.02kg |
| Dimensions | |
| Height | 243mm |
| Width | 100mm |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 3.5W |
| Voltage | 240V |
998 due in
126 in Stock
|
This item
Ortona Single Wall Light 240V 3.5W Black
Q60E2
ORTONA 1459005
available to order
40% Off
|
Ortona Twin Wall Light 240 2x3.5W Black
Q60E4
ORTONA 1459006
available to order
40% Off
|
Ortona Single Wall Light 240V 3.5W Polished Chrome
Q60E3
ORTONA 1459001
available to order
40% Off
|
Ortona Twin Wall Light 240 2x3.5W Polished Chrome
Q60E5
ORTONA 1459002
available to order
40% Off
|
Ortona Single Wall Light 240V 25W Matt Brushed Brass
Q6ECD
ORTONA 1459012
available to order
40% Off
|
Ortona Twin Wall Light 240 2x25W Matt Brushed Brass
Q6ECE
ORTONA 1459013
available to order
40% Off
|
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| Height | 243mm | 385mm | 243mm | 385mm | 243mm | 385mm |
| Maximum Wattage | 3.5W | 7W (2 x 3.5W) | 3.5W | 7W (2 x 3W) | 25W | 50W (2 x 25W) |
| Colour | Black | Black | Chrome | Chrome | Brass | Brass |
| Weight | 1.02kg | 1.5kg | 1.02kg | 1.5kg | 1.02kg | 1.5kg |