The black fitting comes with brass and black reflectors and the white fitting comes with white and silver reflectors. This allows you to customize the look of the light to fit your personal style and taste.
Whether you're looking to add a touch of elegance to your home or create a functional and practical lighting solution for your business, the Ethan build-on spot light series is a versatile and practical choice.
| General | |
| Cap | GU10 |
| Colour | Black |
| Dimmable | Yes |
| IP Rating | IP20 |
| Weight | 550g |
| Dimensions | |
| Height | 119.9mm |
| Length | 105mm |
| Width | 105mm |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 10W |
| Voltage | 240V |
available to order
Save up to 10% with Multi-buy
117 in Stock
Save up to 10% with Multi-buy15 in Stock
370 in Stock
available to order
41 in Stock
|
This item
Ethan 1-Spot Surface Mounted Downlight 10W Matt Black
Q60C8
ETHAN 1 BLK
available to order
36% Off
|
Ethan 1-Spot Surface Mounted Downlight 10W White
Q60CB
ETHAN 1 WHT
only 1 left
36% Off
|
|
|---|---|---|
| Colour | Black | White |