| General | |
| Colour | Nickel |
| Construction | Metal - Aluminium |
| Dimmable | No |
| IP Rating | IP20 |
| Dimensions | |
| Depth | 183mm |
| Height | 50mm |
| Length | 600mm |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 10.8W |
| Voltage | 240V |
| Light Characteristics | |
| Colour Rendering Index | 90 |
| Colour Temperature | 2700K Warm White |
| Lumens | 220 lm |
| Lumens Per Watt | 20 lm/W |
Mondrian LED Wall Mounted Picture Light 600mm 2700K Warm White 240V 10.8W Bronze
Q52B8
MONDRIAN 1374038
8 in Stock
40% Off
|
Mondrian LED Wall Mounted Picture Light 600mm 2700K Warm White 240V 10.8W Matt Black
Q64C7
MONDRIAN 1374042
only 1 left
40% Off
|
Mondrian LED Wall Mounted Picture Light 400mm 2700K Warm White 240V 7W Matt Black
Q64CC
MONDRIAN 1374041
only 3 left
40% Off
|
Mondrian LED Wall Mounted Picture Light 400mm 2700K Warm White 240V 6.9W Bronze
Q4CC1
MONDRIAN 1374036
19 in Stock
40% Off
|
|
|---|---|---|---|---|
| Length | 600mm | 600mm | 400mm | 400mm |
| Maximum Wattage | 10.8W | 10.8W | 7W | 6.9W |
| Colour | Bronze | Black | Black | Bronze |
| Lumens | 220 lm | 220 lm | 127 lm | 162 lm |
| Lumens Per Watt | 20 lm/W | 20 lm/W | 18 lm/W | 23 lm/W |