The Inter Suspended Surface Pendant is available in 1m, 2m and 3m lengths and is most suitable in office or commercial environments.
| General | |
| Colour | Aluminium |
| Construction | Aluminium |
| Dimensions | |
| Depth | 60mm |
| Length | 2m |
| Width | 50mm |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 38.4W |
| Voltage | 240V |
| Light Characteristics | |
| Colour Temperature | 2700K Warm White |
| Lumens | 3400 lm |
| Lumens Per Watt | 89 lm/W |