Key Features
| General | |
| Colour | White |
| Construction | Plastic |
| Dimmable | Yes |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes |
| Maximum Connection | 55W |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Dimensions | |
| Length | 279mm |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 3W |
| Voltage | 24V DC |
| Light Characteristics | |
| Colour Rendering Index | 90 |
| Colour Temperature | 2700K Warm White |
| Lumens | 300 lm |
| Lumens Per Metre | 1075 lm/m |
| Lumens Per Watt | 100 lm/W |
| Watts Per Metre | 10.8 W/m |
12 in Stock
44 in Stock
6 in Stock
108 in Stock
104 in Stock
23 in Stock
17 due in
available to order