An emergency maintained version is available - see linked products
| General | |
| Colour | White |
| Construction | Plastic |
| IP Rating | IP65 |
| Weight | 1.256kg |
| Dimensions | |
| Depth | 93mm |
| Length | 502mm |
| Width | 127mm |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 17W |
| Voltage | 240V |
| Light Characteristics | |
| Colour Rendering Index | 93 |
| Colour Temperature | 3000K Warm White |
| Lumens | 1801 lm |
| Lumens Per Watt | 106 lm/W |
6 in Stock
|
This item
|
My White Bulkhead Emergency Light White 17W
Q496A
7810E
£39.95 excl. VAT
£47.94 incl. VAT
6 in Stock |
|
|---|---|---|
| Depth | 93mm | 100mm |
| Colour Rendering Index | 93 | 85 |