Please Note : Last Stock Available
| General | |
| Cap | ES / E27 |
| Colour | Copper |
| Construction | Metal |
| Dimmable | Yes |
| IP Rating | IP20 |
| Weight | 2kg |
| Dimensions | |
| Head Diameter | 230mm |
| Head Height | 270mm |
| Maximum Suspension Length | 1.5m |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 100W |
| Voltage | 240V |
61 in Stock
11 in Stock
Save up to 10% with Multi-buy
12 in Stock
Save up to 10% with Multi-buy
174 in Stock
Save up to 10% with Multi-buy|
This item
Stanley Medium Pendant Light Hammered Copper 100W
Q44DC
FP457HC COPPER
only 1 left
30% Off
|
Stanley Small Pendant Light Hammered Nickel 60W
Q47EA
FP456HN NICKEL
only 1 left
30% Off
|
|
|---|---|---|
| Head Diameter | 230mm | 180mm |
| Head Height | 270mm | 205mm |
| Maximum Wattage | 100W | 60W |
| Colour | Copper | Nickel |
| Weight | 2kg | 1.5kg |