| General | |
| Colour | Chrome |
| Construction | Chrome / Glass |
| IP Rating | IP44 |
| Weight | 12.9kg |
| Dimensions | |
| Depth | 17mm |
| Height | 600mm |
| Width | 900mm |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 22W |
| Voltage | 240V |
| Light Characteristics | |
| Colour Temperature | 3000K Warm White |
| Lumens | 88 lm |
| Lumens Per Watt | 4 lm/W |
available to order
Mirror Adaptor Polished Chrome
Q1FAB
MIRROR ADAP 0588
only 2 left
60% Off
|
Heated De-Mister Pad 240V 100W 400mm
Q1FAF
HEATER 6018002
available to order
40% Off
|
Catena LED Mirror Light 12.4W Chrome 3000K Warm White
Q5D41
CATENA 1137003
available to order
40% Off
|
|
|---|---|---|---|
| Construction | Steel | Plastic | Metal - Zinc |