| General | |
| Cap | GU10 |
| Colour | White |
| Dimmable | Yes |
| Dimensions | |
| Arm Length | 360mm |
| Head Diameter | 65mm |
| Head Length | 105mm |
| Horizontal Rotation | 360° |
| Vertical Rotation | 90° |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 50W |
| Voltage | 240V |
129 in Stock
Save up to 10% with Multi-buy45 in Stock
370 in Stock
available to order
149 in Stock
41 in Stock
11 in Stock
155 in Stock
134 in Stock
17 in Stock
available to order
33 in Stock
available to order
39 in Stock
only 1 left
Save up to 10% with Multi-buy|
This item
Long Nose Single Circuit Track Light Short Arm PAR16 240V 50W White
Q4199
TKLN1001/300MM
12 in Stock
25% Off
|
Long Nose Single Circuit Track Light PAR16 240V 50W White
Q20B1
TKLN1001
32 in Stock
25% Off
|
Long Nose Single Circuit Track Light PAR16 240V 50W Black
Q20B2
TKLN1004
31 in Stock
25% Off
|
Big Nose Single Circuit Track Light PAR20 240V 60W White
Q364A
TKBN601
only 1 left
25% Off
|
Long Nose Single Circuit Track Light Long Arm PAR16 240V 50W Black
Q416B
TKLN1004/300MM
6 in Stock
25% Off
|
Big Nose Single Circuit Track Light PAR20 240V 60W Black
Q3A8D
TKBN604
only 2 left
25% Off
|
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| Head Diameter | 65mm | 65mm | 65mm | 80mm | 65mm | 80mm |
| Head Length | 105mm | 105mm | 105mm | 125mm | 105mm | 125mm |
| Maximum Wattage | 50W | 50W | 50W | 60W | 50W | 60W |
| Cap | GU10 | GU10 | GU10 | ES / E27 | GU10 | ES / E27 |
| Colour | White | White | Black | White | Black | Black |