Key Features
| General | |
| Colour | Black |
| Construction | Aluminium |
| Dimmable | Yes |
| IP Rating | IP44 |
| Operating Temperature | -20°C - +40°C |
| Dimensions | |
| Height | 80mm |
| Length | 600mm |
| Width | 600mm |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 36W |
| Voltage | 24V DC |
| Light Characteristics | |
| Beam Angle | 120° |
| Colour Rendering Index | 80 |
| Colour Temperature | 4000K Cool White |
| Lumens | 3600 lm |
| Lumens Per Watt | 100 lm/W |
20 in Stock
6 in Stock
only 2 left
only 3 left
|
This item
LED Panel 24V 600 x 600 mm Surface Black Box Kit RGB + 4000K Cool White 36W
Q415C
LEDPANEL SMB 36W RGBN
available to order
20% Off
|
LED Panel UGR 19 24V 600 x 600 mm Surface Black Box Kit 4000K Cool White 40W
Q6590
LEDPANEL SMB 40W UGR
available to order
20% Off
|
LED Panel UGR 19 24V 600 x 600 mm Surface Box Kit 4000K Cool White 40W
Q658D
LEDPANEL SM 40W UGR
7 in Stock
20% Off
|
LED Panel 24V 600 x 300 mm Surface Box Kit 3000K Warm White 20W
Q4149
LEDPANEL SM3 20W/WW
10 in Stock
20% Off
|
LED Panel 24V 600 x 600 mm Surface Box Kit RGB+3000K Warm White 36W
Q4152
LEDPANEL SM 36W RGBW
24 in Stock
20% Off
|
LED Panel 24V 600 x 600 mm Surface Box Kit 3000K Warm White 40W
Q4151
LEDPANEL SM 40W WW
24 in Stock
20% Off
|
LED Panel 24V 600 x 600 mm Surface Black Box Kit 3000K Warm White 40W
Q415B
LEDPANEL SMB 40W WW
available to order
20% Off
|
LED Panel 24V 600 x 600 mm Surface Black Box Kit RGBW 3000K Warm White 36W
Q415D
LEDPANEL SMB 36W RGBW
available to order
20% Off
|
LED Panel 24V 600 x 600 mm Surface Box Kit RGB + 4000K Cool White 36W
Q658B
LEDPANEL SM 36W RGBN
only 2 left
20% Off
|
LED Panel Tunable White CCT 24V 600 x 600 mm Surface Box Kit 3000K Warm White - 6000K Daylight 36W
Q658C
LEDPANEL SM 36W CCT
24 in Stock
20% Off
|
LED Panel Tunable White CCT 24V 600 x 600 mm Surface Black Box Kit 3000K Warm White - 6000K Daylight 36W
Q658F
LEDPANEL SMB 36W CCT
available to order
20% Off
|
LED Panel 24V 600 x 600 mm Surface Box Kit RGB + 6000K Daylight 36W
Q6CC3
LEDPANEL SM 36W RGBC
24 in Stock
20% Off
|
LED Panel 24V 600 x 600 mm Surface Black Box Kit RGB + 6000K Daylight 36W
Q6CC4
LEDPANEL SMB 36W RGBC
available to order
20% Off
|
LED Panel 24V 600 x 600 mm Surface Box Kit 4000K Cool White 40W
Q4153
LEDPANEL SM 40W CW
available to order
20% Off
|
LED Panel 24V 600 x 600 mm Surface Black Box Kit 4000K Cool White 40W
Q415A
LEDPANEL SMB 40W CW
available to order
20% Off
|
LED Panel 24V 600 x 300 mm Surface Box Kit 4000K Cool White 20W
Q4148
LEDPANEL SM3 20WCW
available to order
20% Off
|
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Width | 600mm | 600mm | 600mm | 300mm | 600mm | 600mm | 600mm | 600mm | 600mm | 600mm | 600mm | 600mm | 600mm | 600mm | 600mm | 300mm |
| Colour | Black | Black | White | White | White | White | Black | Black | White | White | Black | White | Black | White | Black | White |