| General | |
| Cap | GU10 |
| Colour | Chrome |
| Construction | Die-Cast Aluminium |
| Dimmable | Yes |
| IP Rating | IP00 |
| Dimensions | |
| Head Diameter | 47mm |
| Head Length | 67mm |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 75W |
| Voltage | 240V |
available to order
Save up to 10% with Multi-buy
113 in Stock
Save up to 10% with Multi-buy12 in Stock
370 in Stock
100 due in
142 in Stock
41 in Stock
10 in Stock
151 in Stock
126 in Stock
10 in Stock
|
This item
Bullet Head 240V 75W Chrome
Q3DCA
TK1L302P1 CHROME
18 in Stock
50% Off
|
Bullet Rod 50 240V 75W Chrome
Q3B7
S1ROD502 CHROME
10 in Stock
50% Off
|
Bullet Head 240V 75W Nickel
Q3DCB
TK1L304P1 NICKEL
38 in Stock
50% Off
|
Bullet Rod 30 240V 75W Chrome
Q3B9
S1ROD302 CHROME
only 1 left
50% Off
|
|
|---|---|---|---|---|
| Colour | Chrome | Chrome | Nickel | Chrome |