Easy to install and maintain, the Multi Suspension Tray System can be lined up continuously and in geometric forms. Ideal for shops, exhibition halls, showrooms and commercial areas. A power connection box is included in the fitting for easy wiring. Finished in white and constructed from die-cast aluminium.
| General | |
| Cap | G53 / AR111 |
| Colour | White |
| Construction | Die-Cast Aluminium |
| IP Rating | IP20 |
| Dimensions | |
| Depth | 110mm |
| Length | 252mm |
| Vertical Rotation | 30° |
| Width | 190mm |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 75W |
| Voltage | 12V |
24 in Stock
available to order
103 in Stock
91 in Stock
98 in Stock