The Diva is easy to install with a quick connection system by either magnets or clips both provided with the fitting.
Key Features
| General | |
| Colour | White |
| Construction | Plastic |
| Dimmable | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Maximum Connection | 75W |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Dimensions | |
| Height | 12mm |
| Length | 145mm |
| Width | 15mm |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 3W |
| Voltage | 24V |
| Light Characteristics | |
| Colour Rendering Index | 80 |
| Lumens | 225 lm |
| Lumens Per Metre | 1552 lm/m |
| Lumens Per Watt | 75 lm/W |
| Watts Per Metre | 20.7 W/m |
available to order
only 4 left
51 in Stock
89 in Stock
available to order
39 in Stock
92 in Stock
56 in Stock
only 1 left
313 in Stock
|
This item
LED Linear Light Diva 2 Dual 145mm 24V Tunable White 3W 225 lm
Q3533
DDV3AWCB24M 3W
9 in Stock
30% Off
|
LED Linear Light Diva 2 Dual 285mm 24V Tunable White 6W 450 lm
Q3534
DDV6AWCB24M 6W
33 in Stock
30% Off
|
LED Linear Light Diva 2 Dual Sidefeed 145mm 24V Tunable White 3W 225 lm
Q3535
DDV3AWCB24M/S 3W
23 in Stock
30% Off
|
LED Linear Light Diva 2 Dual 845mm 24V Tunable White 18W 1350 lm
Q3537
DDV18AWCB24M 18W
54 in Stock
30% Off
|
LED Linear Light Diva 2 Dual 1123mm 24V Tunable White 24W 1800 lm
Q353C
DDV24AWCB24M 24W
8 in Stock
30% Off
|
LED Linear Light Diva 2 Dual 565mm 24V Tunable White 12W 900 lm
Q3536
DDV12AWCB24M 12W
39 in Stock
30% Off
|
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| Length | 145mm | 285mm | 145mm | 845mm | 1123mm | 565mm |
| Maximum Wattage | 3W | 6W | 3W | 18W | 24W | 12W |