The Wise Blind Switch can control up to 400 watts of blinds. The switch has open/stop and close/stop function.
| General | |
| Colour | White |
| Construction | Plastic |
| IP Rating | IP00 |
| Dimensions | |
| Depth | 40mm |
| Length | 80mm |
| Width | 80mm |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 400W |
| Voltage | 240V |
only 2 left
only 2 left
|
This item
Wise Blind Switch 400W White
Q332B
WISE BLIND SWI
£111.24 excl. VAT
£133.49 incl. VAT
available to order |
Wise Blind Receiver 24V White
Q42A9
WISE BLIND 24V
£64.38 excl. VAT
£77.26 incl. VAT
available to order |
Wise Blind VFREE 3 Outputs 24V White
Q42E0
WISE BLIND VFREE
£64.38 excl. VAT
£77.26 incl. VAT
114 in Stock |
|
|
|---|---|---|---|---|
| Length | 80mm | 125mm | 12.5mm | 50mm |
| Width | 80mm | 38mm | 3.5mm | 50mm |
| Voltage | 240V | 240V | 24V | 240V |
| IP Rating | IP00 | IP44 | IP44 | IP20 |