Constructed from zinc and glass and finished in polished chrome. This fitting is fully dimming compatible and is main switching only.
| General | |
| Cap | SES / E14 |
| Colour | Chrome |
| Construction | Zinc / Glass |
| Dimmable | Yes |
| IP Rating | IP44 |
| Weight | 1.6kg |
| Dimensions | |
| Depth | 124mm |
| Height | 267mm |
| Width | 82mm |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 5W |
| Voltage | 240V |
|
This item
Ottavino Bathroom Wall Light Glass / Chrome 5W
Q52DD
OTTAVINO 1411001
available to order
40% Off
|
Ottavino Pendant Light 5W Polished Chrome
Q5BE6
OTTAVINO 1411002
available to order
40% Off
|
Ottavino Pendant Light 5W Matt Brushed Brass
Q6E8F
OTTAVINO 1411012
£267.00 excl. VAT
£320.40 incl. VAT
available to order |
Ottavino Bathroom Wall Light Matt Brushed Brass 5W
Q6E8E
OTTAVINO 1411011
2 due in
40% Off
|
Ottavino Bathroom Wall Light Matt Black 5W
Q64C6
OTTAVINO 1411006
available to order
40% Off
|
|
|---|---|---|---|---|---|
| Height | 267mm | 1275mm | 1275mm | 267mm | 267mm |
| Colour | Chrome | Chrome | Brass | Brass | Black |
| Construction | Zinc / Glass | Zinc | Zinc | Zinc / Glass | Zinc / Glass |
| Weight | 1.6kg | 2.01kg | 2.01kg | 1.6kg | 1.6kg |