| General | |
| Cap | GU10 |
| Colour | White |
| Construction | Metal - Zinc |
| IP Rating | IP20 |
| Weight | 660g |
| Dimensions | |
| Diameter | 90mm |
| Height | 220mm |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 6W |
| Voltage | 240V |
available to order
Save up to 10% with Multi-buy
129 in Stock
Save up to 10% with Multi-buy15 in Stock
370 in Stock
available to order
149 in Stock
41 in Stock
|
This item
Apollo Single Spotlight 6W Textured White
Q5D5C
APOLLO 1422001WH
available to order
40% Off
|
Apollo Single Spotlight 6W Matt Black
Q5D5D
APOLLO 1422002BL
available to order
40% Off
|
Apollo Five Bar Spotlight 5 x 6W Matt Black
Q5D62
APOLLO 1422014BL
only 1 left
40% Off
|
|
|---|---|---|---|
| Height | 220mm | 220mm | 219mm |
| Maximum Wattage | 6W | 6W | 30W (5 x 6W) |
| Colour | White | Black | Black |