| General | |
| Cable Colour | White |
| Cap | ES / E27 |
| Colour | White |
| Construction | Tyvek |
| Dimmable | Yes |
| IP Rating | IP20 |
| Dimensions | |
| Cable Length | 3m |
| Diameter | 850mm |
| Height | 220mm |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 75W (3 x 25W) |
| Voltage | 240V |
353 in Stock
Save up to 10% with Multi-buy
12 in Stock
Save up to 10% with Multi-buy|
This item
Hill 85 Pendant Light White 3x25W
Q643A
HILL PEND WHITE
available to order
36% Off
|
Hill 55 Pendant Light White 3x15W
Q67EE
HILL 55 PEND WHT
available to order
36% Off
|
|
|---|---|---|
| Diameter | 850mm | 550mm |
| Height | 220mm | 130mm |
| Maximum Wattage | 75W (3 x 25W) | 45W (3 x 15W) |
| Cap | ES / E27 | SES / E14 |