A 85mm diameter silver ceiling rose is included to terminate the clear cable at the ceiling.
| General | |
| Cap | SES / E14 |
| Colour | White |
| Construction | Ceramic |
| Dimmable | Yes |
| Dimensions | |
| Base Diameter | 150mm |
| Length | 220mm |
| Maximum Suspension Length | 1500mm |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 60W |