| General | |
| Cap | GU10 |
| Colour | Black |
| Construction | Metal - Mild Steel |
| Dimmable | Yes |
| IP Rating | IP20 |
| Weight | 500g |
| Dimensions | |
| Diameter | 95mm |
| Height | 201mm |
| Horizontal Rotation | 300° |
| Vertical Rotation | 180° |
| Electrical | |
| Maximum Wattage | 10W |
|
This item
Stage Single Spotlight Matt Black 10W
Q6E11
STAGE 1491002
available to order
40% Off
|
Stage Recessed Spotlight Matt Black 10W
Q6E10
STAGE 1491001
available to order
40% Off
|
|
|---|---|---|
| Height | 201mm | 178mm |
| Weight | 500g | 440g |